BIH pregazila Belgiju u Genku!
Upisao armela u 28/03/2009 23:11:44

Nogometa?i Bosne i Hercegovine do?li su do vrijedne pobjede na te?kom gostovanju u Genku kod Belgije, rezultatom 4:2, i tako zadr?ala priklju?ak s vode?im dvojcem ?panjolskom i Turskom u skupini 5.
Ostale vijesti
?iro Bla?evi? najavio je da ?e se napiti po prvi put u ?ivotu ako BIH dobije Belgiju u gostima. Njegovi nogometa?i zbilja su slavili u Genku i sada je na izvorniku da odr?i obe?anje.

Bosna i Hercegovina je povela u 7. minuti pogotkom D?eke, da bi se Belgijanci golom Debele u 65. minuti vratili u igru, no samo nakratko, jer su ubrzo primili tri pogotka: Jahi?, Bajramovi? i Misimovi? triput su zabili u samo 12 minuta i tako uni?tili doma?ine, a Sonck iz penala tek je ubla?io poraz.

Velik je to trijumf ?irinih BIH 'sinova', kojim su zadr?ali priklju?ak s vode?im dvojcem ?panjolskom i Turskom te istaknuli najozbiljniju kandidaturu za plasman na Svjetsko prvenstvu u Ju?noj Africi 2010.

Od drugih kvalifikacijskih rezultata valja izdvojiti vrijednu pobjedu Srbije na gostovanju kod Rumunjske 3:2, kojom su dramati?no pove?ali izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta u grupi. Francuzi su pak golom Riberyja neokrznuti pro?lo kroz gostovanje u Litvi. Nijemci nisu imali problema s Lihtejn?atjnom, niti Nizozemci sa ?kotskom. Italija je golovima Pirla i Pazzinija slavila u Podgorici, jedno manje iznena?enje vi?eno je u Sjevernoj Irskoj, gdje su doma?i svladali Poljsku 3:2.